Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Ποιοί τύποι λεωφορείων & τρόλεϊ κυκλοφορούν - 2022
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
(21-04-2022, 06:56 PM)Konstantinos Έγραψε: [ -> ]Χαιρετώ την λεωφορειοπαρέα!
Νέο μέλος κυκλοφορεί ανάμεσα σας, και όπως καταλαβαίνετε, έχω να δω και να μάθω πάρα πολλά, όντας ''κομματάκι άσχετος'' με τα θέματα που συζητούνται εδώ.  Tongue Μπορώ όμως να πω ότι μου αρέσει να κάθομαι να διαβάζω τα φόρουμ, και ίσως αυτός να είναι ένας από τους λόγους που αποφάσισα να κάνω αυτή την δημοσίευση. 
Ξεκινώντας, θέλω να επιβεβαιώσω και εγώ, το παραπάνω ποστ του φίλου ecoj, που λέει για την γραμμή 420 και τις γκαζιέρες που σταμάτησαν να εμφανίζονται εκεί. Έχω να δω στο 420 πράσινα Ίρις τουλάχιστον 6 μήνες (τον Οκτώβριο του '21 πήγαιναν και έρχονταν), και αυτό δυστυχώς μου λέει ότι ΚΑΙ αυτά τα λεωφορεία, οδεύουν προς σταδιακή απόσυρση. Να σημειώσω ότι μου αρέσουν πάρα πολύ τα Agora σαν σχεδιασμό και λόγω αναμνήσεων (μικρός έμπαινα σε Renault, οπότε έχουν μια συναισθηματική αξία), και θα ήθελα να κάνω μια βόλτα με ένα από αυτά, πριν μας αποχαιρετίσουν οριστικά. 

Αυτά τα ολίγα από εμένα, καλώς σας βρήκα!

Καλωσήρθες και καλές αναρτήσεις!
(21-04-2022, 06:56 PM)Konstantinos Έγραψε: [ -> ]Χαιρετώ την λεωφορειοπαρέα!
Νέο μέλος κυκλοφορεί ανάμεσα σας, και όπως καταλαβαίνετε, έχω να δω και να μάθω πάρα πολλά, όντας ''κομματάκι άσχετος'' με τα θέματα που συζητούνται εδώ.  Tongue Μπορώ όμως να πω ότι μου αρέσει να κάθομαι να διαβάζω τα φόρουμ, και ίσως αυτός να είναι ένας από τους λόγους που αποφάσισα να κάνω αυτή την δημοσίευση. 
Ξεκινώντας, θέλω να επιβεβαιώσω και εγώ, το παραπάνω ποστ του φίλου ecoj, που λέει για την γραμμή 420 και τις γκαζιέρες που σταμάτησαν να εμφανίζονται εκεί. Έχω να δω στο 420 πράσινα Ίρις τουλάχιστον 6 μήνες (τον Οκτώβριο του '21 πήγαιναν και έρχονταν), και αυτό δυστυχώς μου λέει ότι ΚΑΙ αυτά τα λεωφορεία, οδεύουν προς σταδιακή απόσυρση. Να σημειώσω ότι μου αρέσουν πάρα πολύ τα Agora σαν σχεδιασμό και λόγω αναμνήσεων (μικρός έμπαινα σε Renault, οπότε έχουν μια συναισθηματική αξία), και θα ήθελα να κάνω μια βόλτα με ένα από αυτά, πριν μας αποχαιρετίσουν οριστικά. 

Αυτά τα ολίγα από εμένα, καλώς σας βρήκα!
Καλωσόρισες στην παρέα!
Όσο επαρκούν τα citelis δεν υπάρχει λόγος να βγουν Iris στις γραμμές των Άνω Λιοσίων...Ετσι είναι ελάχιστα αυτά που βγαίνουν καθημερινά και συνήθως στις γραμμές 720, 733 και σε ό,τι δεν έχει ΚΤΕΛ στο Μενίδι.
Παρ' όλα αυτά αν θέλεις να μπεις στις γραμμές της Ανθούσας (το αμαξοστάσιο που έχει τα άλλα μισά ίδια οχήματα) κυκλοφορούν παρα πολλά!
Τέλος, εκτός του κλασικού τρόπου για να βλέπεις τι οχήματα έχει κάθε γραμμή, μπορείς να το ελέγχεις μέσω της εφαρμογής Oasa telematics (σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις). Οι 5ψηφιοι κωδικοί των Iris είναι 60883-60993
(21-04-2022, 06:56 PM)Konstantinos Έγραψε: [ -> ]Χαιρετώ την λεωφορειοπαρέα!
Νέο μέλος κυκλοφορεί ανάμεσα σας, και όπως καταλαβαίνετε, έχω να δω και να μάθω πάρα πολλά, όντας ''κομματάκι άσχετος'' με τα θέματα που συζητούνται εδώ.  Tongue Μπορώ όμως να πω ότι μου αρέσει να κάθομαι να διαβάζω τα φόρουμ, και ίσως αυτός να είναι ένας από τους λόγους που αποφάσισα να κάνω αυτή την δημοσίευση. 
Ξεκινώντας, θέλω να επιβεβαιώσω και εγώ, το παραπάνω ποστ του φίλου ecoj, που λέει για την γραμμή 420 και τις γκαζιέρες που σταμάτησαν να εμφανίζονται εκεί. Έχω να δω στο 420 πράσινα Ίρις τουλάχιστον 6 μήνες (τον Οκτώβριο του '21 πήγαιναν και έρχονταν), και αυτό δυστυχώς μου λέει ότι ΚΑΙ αυτά τα λεωφορεία, οδεύουν προς σταδιακή απόσυρση. Να σημειώσω ότι μου αρέσουν πάρα πολύ τα Agora σαν σχεδιασμό και λόγω αναμνήσεων (μικρός έμπαινα σε Renault, οπότε έχουν μια συναισθηματική αξία), και θα ήθελα να κάνω μια βόλτα με ένα από αυτά, πριν μας αποχαιρετίσουν οριστικά. 

Αυτά τα ολίγα από εμένα, καλώς σας βρήκα!
Καλώς ήρθες!!

Εγώ θα πρότεινα για να κάνεις μια ωραία βόλτα με κάποιο iris να επιλέξεις κάποια από τις γραμμές Χαλανδρίου - Πεντέλης που για εμένα έχουν ωραία διαδρομή να το χαρεις!! (προσοχή όμως γιατί κινούνται και αρκετά από τα απαίσια crossway σε αυτές)
(22-04-2022, 06:11 PM)panos._.photography Έγραψε: [ -> ]Καλώς ήρθες!!

Εγώ θα πρότεινα για να κάνεις μια ωραία βόλτα με κάποιο iris να επιλέξεις κάποια από τις γραμμές Χαλανδρίου - Πεντέλης που για εμένα έχουν ωραία διαδρομή να το χαρεις!! (προσοχή όμως γιατί κινούνται και αρκετά από τα απαίσια crossway σε αυτές)

Οι γραμμές 405-450-451-460-461 στα 10 λεωφορεία που θα έχουν καθημερινή, πλέον τα 6-7 είναι Crossway (δική μου στατιστική). Αλλά ανεβαίνουν στην Πεντέλη πολύ πιο εύκολα από τα Agora.

Και η 446 είναι ωραία για βόλτα και έχει λίγο μεγαλύτερη πιθανότητα να πετύχεις "γκαζιέρα". Τώρα την Άνοιξη, η Πεντέλη είναι ακόμα πιο ωραία.


@Man Lion's City Υποθέτω ήθελες να γράψεις 873-993. Ζήτημα είναι βέβαια αν κυκλοφορούν πλέον τα μισά από τα 120 Agora CNG.  Tongue
(22-04-2022, 06:48 PM)MitsosDaBest Έγραψε: [ -> ]Οι γραμμές 405-450-451-460-461 στα 10 λεωφορεία που θα έχουν καθημερινή, πλέον τα 6-7 είναι Crossway (δική μου στατιστική). Αλλά ανεβαίνουν στην Πεντέλη πολύ πιο εύκολα από τα Agora.

Και η 446 είναι ωραία για βόλτα και έχει λίγο μεγαλύτερη πιθανότητα να πετύχεις "γκαζιέρα". Τώρα την Άνοιξη, η Πεντέλη είναι ακόμα πιο ωραία.


@Man Lion's City Υποθέτω ήθελες να γράψεις 873-993. Ζήτημα είναι βέβαια αν κυκλοφορούν πλέον τα μισά από τα 120 Agora CNG.  Tongue

Τα ενεργά agora GNC είναι 78 αλλά σαφώς κυκλοφορούν στο δρόμο πολύ λιγότερα, πιθανόν κάποια να είναι με βλάβη μέσα
(22-04-2022, 06:11 PM)panos._.photography Έγραψε: [ -> ]Καλώς ήρθες!!

Εγώ θα πρότεινα για να κάνεις μια ωραία βόλτα με κάποιο iris να επιλέξεις κάποια από τις γραμμές Χαλανδρίου - Πεντέλης που για εμένα έχουν ωραία διαδρομή να το χαρεις!! (προσοχή όμως γιατί κινούνται και αρκετά από τα απαίσια crossway σε αυτές)
Σωστά. Έτυχε να περάσω από τέρμα Χαλανδρίου, δυνατή γραμμή (βέβαια τότε είχα πετύχει Ν1) Big Grin
Σήμερα κυκλοφορεί τουλάχιστον ένα από τα βερολινέζικα le του ΚΤΕΛ Εύβοιας στο 504. Ίσως λόγω τον βλαβών των leü (είχε αναλάβει και το ΚΤΕΛ Κορινθίας κάποια δρομολόγια τις προηγούμενες μέρες)
(29-04-2022, 02:58 PM)panos._.photography Έγραψε: [ -> ]Σήμερα κυκλοφορεί τουλάχιστον ένα από τα βερολινέζικα le του ΚΤΕΛ Εύβοιας στο 504. Ίσως λόγω τον βλαβών των leü (είχε αναλάβει και το ΚΤΕΛ Κορινθίας κάποια δρομολόγια τις προηγούμενες μέρες)
Ίσως να ισχύει γιατί έχει 13 οχήματα και κάθε μέρα πρέπει να είναι έξω τα 12. Αλλά σίγουρα δεν ήταν το 68 της Θήβας που είναι και αυτό Βερολίνου LE?
Το Vanhool 7012 στην 5 ως ενισχυτικό μέχρι τις 16:30
(02-05-2022, 12:24 PM)Man Lion\s city Έγραψε: [ -> ]Το Vanhool 7012 στην 5 ως ενισχυτικό μέχρι τις 16:30
Σίγουρα ή απλά ήταν αργοπορημένο και το έστελνε Τζιτζιφιές και είχε βάλει πινακιδα 5;
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32