Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν - 2014
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Καθόλου!Θα είναι για μέρες πιστεύω.
Αν όντως έχει έρθει εκεί κάτω η Solaris Urbino 18 #910 θα έρθω να το δω ο ίδιος. Να βγάλουμε και καμία φωτογραφία.

Το Ν1 #226 συνεχίζει ακάθεκτο στο 821. Παρέα του κάνει το Ν2 #553.
Πωωωωωωωωω αυτό με το #910 με συντάραξε και αύριο δίνω μάθημα... Δεν θα διαβάσω ούτε σήμερα, πάλι βόλτες θα κάνω Tongue
Η GN 481 σήμερα στο 237. Στο Α5 το Ν1 #159
Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να παίρνω 237 και να έχει νταλίκα.. Είχα να πετύχω προσωπικά νταλίκα από ένα 2ο δρομολόγιο Σαββάτου κάπου τον Ιούνιο!

Καλά, σοβαρά είχε και σόλαρις το πρωί; Μπράβο...
(16-01-2014, 08:23 PM)i_lie_us Έγραψε: [ -> ]Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να παίρνω 237 και να έχει νταλίκα.. Είχα να πετύχω προσωπικά νταλίκα από ένα 2ο δρομολόγιο Σαββάτου κάπου τον Ιούνιο!

Καλά, σοβαρά είχε και σόλαρις το πρωί; Μπράβο...
Το πιο ωραιο συναίσθημα είναι να βλεπεις στην ανδρεα παπανδρεου να ανεβαίνει η GN και να καταιβαίνει η solaris!
(16-01-2014, 08:26 PM)georgio Έγραψε: [ -> ]Το πιο ωραιο συναίσθημα είναι να βλεπεις στην ανδρεα παπανδρεου να ανεβαίνει η GN και να καταιβαίνει η solaris!

Έλα, μην παίζετε με τον πόνο μου τώρα..Tongue

Η απορία μου είναι όμως, γιατί έγινε αυτή η αλλαγή;
Καταλάβανε ότι με τέτοια συχνότητα χρειάζεται νταλίκες;
Επίσης, σήμερα περίμενα 20 λεπτά να αναφέρω στη Δάφνη.. Προσωπικό μου ρεκόρ για ώρα σχεδόν αιχμής για 237 :p
(17-01-2014, 12:25 AM)i_lie_us Έγραψε: [ -> ]Έλα, μην παίζετε με τον πόνο μου τώρα..Tongue

Η απορία μου είναι όμως, γιατί έγινε αυτή η αλλαγή;
Καταλάβανε ότι με τέτοια συχνότητα χρειάζεται νταλίκες;
Επίσης, σήμερα περίμενα 20 λεπτά να αναφέρω στη Δάφνη.. Προσωπικό μου ρεκόρ για ώρα σχεδόν αιχμής για 237 :p
Περίμενες 20' γιατί το Ελληνικό είχε στείλει 5 αντί για 6 οχήματα όπως συνηθίζει τώρα τελευταία και ευτυχώς έβαλαν την #481 και σημάζεψε κάπως τα πράγματα. Την #910 την έστειλαν για να δουν αν όντως χρειάζονται νταλίκες κάποια δρομολόγια ή μήπως κόψουν καμιά βάρδια.
Από προσωπική εμπειρία θέλει τουλάχιστον 1 νταλίκα στο δρομολόγιο των :45 τα μεσημέρια, το πρωί δεν θυμάμαι τις ώρες βγαίνει. Με 2 είμαστε σούπερ!
Η #910 ηταν στο δρομολόγιο των 08.30 και την έχασα για 1,5 λεπτό! Την είδα να απομακρύνεται και περίμενα το επόμενο, ήλθε μετά απο ένα τέταρτο το #170
Καταγραφή οχημάτων σήμερα 16/1/14
Το 237 όπως είπε και ο συνταξιδιώτης στην #910 georgio είχε 5 οχήματα:
Τα Ν1: #134, #170 και #178 (με το logo για τα εμποδιζόμενα άτομα), την GN #481 και guest star τη Solaroνταλίκα #910. Στο δρομολόγιο των 16:05 που την πετύχαμε έφτασε στη Δάφνη πίσω από τη Δημοτική Συγκοινωνία με τους περισσότερους επιβάτες να επιλέγουν την δωρεάν οδό του δήμου. Κοινώς ήταν ένα πολύ πετυχημένο δρομολόγιο για καταγραφή, αφού με το ζόρι να ξεπεράσαμε τα 20 άτομα εντός οχήματος. Επίσης αν μετράει και χρόνο εχούμε ακόμα καλύτερη ακρίβεια, γιατί κινούμασταν σαν αεροπλάνο!!! Επιστροφή με την GN #485 και άφιξη στη Δάφνη περίπου στις 17:05 με ένα τσούρμο περίπου 100 ατόμων να μας υποδέχεται (μάλλον η GN ήταν μετά από το όχημα που δεν βγήκε ποτέ).
Ευχαριστώ για την βόλτα τους: georgio, marios.ilioupoli και N1Ellinikou
Στα υπόλοιπα:
Ο στόλος του 021 σημερα αποτελούταν από τα Solaris Urbino 8,6 #112, #120 Και #145
ενώ το 060 είχε αντίστοιχα τα Neoplan Midi #350 και #371.