Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Προμετωπίδες τρόλλεϋ
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
(28-06-2014, 04:59 PM)nikos99 Έγραψε: [ -> ]Είδα 2 8000χίλιαρα, το ένα να γράφει ΚΟΥΚΑΚΙ και το άλλο ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ. Ξεκινάνε γραμμές απο εκεί;

Ούτε από το Φιξ ξεκινάνε γραμμές, αλλά υπάρχει προμετωπίδα. Προφανώς το "ΚΟΥΚΑΚΙ" υπάρχει για περιπτώσεις που τα 1/5 δε μπορούν να συνεχίσουν στη Θησέως, οπότε φτάνουν μέχρι Κουκάκι και γυρίζουν, και το "ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ" για αντίστοιχο λόγο με τα 3/13, που μπορεί να αδυνατούν να συνεχίσουν μετά τη Σίνα, οπότε θα κάνουν αναστροφή στο ύψος της Ακαδημίας (αν και υπάρχει και η προμετωπίδα "ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ" γι' αυτές τις περιπτώσεις).
Η προμετωπίδα ΠΙΠΙΝΟΥ πότε έμπαινε στα τρόλεϊ;
(07-09-2014, 09:25 AM)nikos99 Έγραψε: [ -> ]Η προμετωπίδα ΠΙΠΙΝΟΥ πότε έμπαινε στα τρόλεϊ;

Φαντάζομαι για τα τρόλεϊ που αποσύρονταν προς Α/Σ Αττικής μέσω της Πιπίνου και εκτελούσαν επιβατικό δρομολόγιο μέχρι τη διασταύρωσή της με την Πατησίων.
Την συγκεκριμένη προμετωπίδα την έχω δει σε τρόλλεϋ που ξεκινούσε από την αφετηρία του 3 στην Φιλαδέλφεια. Εκείνη την μέρα είχε συγκέντρωση στην Πατησίων, στο ύψος του Πεδίου του Άρεος. Νομίζω (γιατί δεν το έχω δει με τα μάτια μου) ότι τα τρόλλεϋ με την συγκεκριμένη προμετωπίδα φτάνουν ως την Πιπίνου (περίπου) και μετά αναστρέφουν προς Βορρά.
Χτες, 9000χίλιαρο με προμετωπίδα ΠΑΤΗΣΙΑ στην Αλεξάνδρας. Πώς έγινε αυτό;
(05-11-2014, 07:52 PM)nikos99 Έγραψε: [ -> ]Χτες, 9000χίλιαρο με προμετωπίδα ΠΑΤΗΣΙΑ στην Αλεξάνδρας. Πώς έγινε αυτό;

Σχολασμένο όχημα. Χρησιμοποιεί την προμετωπίδα "ΠΑΤΗΣΙΑ" μέχρι το τέρμα της Πατησίων και από εκεί θα βάλει κάποια άλλη για να συνεχίσει τη διαδρομή προς το αμαξοστάσιο. Θα μπορούσε πιθανώς να βάλει και την "ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ - ΠΑΤΗΣΙΩΝ - Κ. ΜΥΛΟΣ".
(05-11-2014, 07:52 PM)nikos99 Έγραψε: [ -> ]Χτες, 9000χίλιαρο με προμετωπίδα ΠΑΤΗΣΙΑ στην Αλεξάνδρας. Πώς έγινε αυτό;

Όχι μόνο αυτή την επιγραφή αλλά και "ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ (Παλαιό Τέρμα)", "ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟ"
Μου κάνει εντύπωση που το #8063 που κυκλοφορεί στο 24 έχει περασμένο το ''ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΠΟΡΤΑ'' όταν κάποια 7000αρα που κυκλοφορούν καθημερινά στα 24 και 25 δεν το έχουν!
(19-12-2014, 07:08 PM)nikos99 Έγραψε: [ -> ]Μιας και τα Χριστούγεννα πλησιάζουν, βγήκαν, οι προμετωπίδες "ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ", (...) (αλλά και στο τρόλεϊ #8085 με την πορτοκαλί προμετωπίδα).

Το #8085, δρομολογημένο χθες στο 6 εντοπίστηκε στην Ιπποκράτους, γύρω στις 19:45 το βράδυ, με προμετωπίδα με τον αριθμό της γραμμής και ένδειξη:
ΚΟΣΜΑΣ ΑΙΤΩΛΟΣ
(ΠΑΛΙΟ ΤΕΡΜΑ)

χωρίς κάποια άλλη εναλλαγή πέρα από αυτή με το "ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ".

Είναι κάποιος νέος τρόπος εμφάνισης;
9χιλιαρο πριν μισή ώρα στο Φιξ αλλά στην Καλλιρόης (μπροστά απτην στάση των 106/26/36/37) με προμετωπίδα "ΣΤ. ΜΕΤΡΟ ΦΙΞ"
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9