Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: 070 ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ - ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ - ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2
Από βοτανικό ή ελληνικό;
Βοτανικό λογικά. Είναι πολύ μακριά το Ελληνικό και δεν ξέρω αν περισσεύουν midiα για να στείλει τόσο πέρα. Τη μία φορά που το είχα δει ήταν με Solaris midi άλλα τον αριθμό δεν είχα καταφέρει να τον δω.
Το λεω γιατί το ελληνικο εδωσε το 201 στο μπραχάμι (3 οχήματα) αυτά λογικα δεν πρεπει να πήγαν καπου αλλού;
Όσο ήταν στο Ελληνικό το 201 με Solaris έβγαινε;
Eίχε ΚΑΙ Solaris στάνταρ! Νομίζω τα Σαββατοκύριακα αποκλειστικά...
Πάντως αφού έμειναν 3 λεωφορεία στο Ελληνικό αφού άφησε στο Μπραχάμι το 201 δεν αποκλείεται το 070 να πήγε εκεί κάτω άλλα μου φαίνεται πολύ μακριά. Θα μου πεις το Ελληνικό δρομολογεί το 550 στο 070 θα κολλήσει...
(11-05-2013, 02:30 PM)MB 0405N1 Έγραψε: [ -> ]Ναι, επιβεβαιώνω πως από την 01/05/2011 έως σήμερα τα 406 και 407 (δεν είμαι σίγουρος για 418) παίρνουν solaris midi από το Ελληνικό. Μάλιστα συχνά έχουμε στην Πλακεντίας και το Νομισματοκοπείο τον εξής διάλογο:

-Οδηγέ, ξέρετε ποιο λεωφορείο πάει στο Κορωπί?
-Δεν είμαι από εδώ εγώ, ρωτήστε κάποιον συνάδελφο στα πράσινα...
Καλά αυτό είναι συχνό φαινόμενο! Τις προάλλες ήμουνα στο Σταθμό του ΗΣΑΠ στον Πειραιά στη στάση προς Δημ.Θέατρο και μια κυριούλα ρώτησε τον οδηγό του 845 πως θα πάει στην Ευαγγελίστρια κι αυτός τις είπε να πάρει το 915!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Βλέπεις τα 218/232 που επίσης πάνε είναι από άλλο αμαξοστάσιο!! (μα καλά είναι σοβαρά πράγματα τώρα αυτά; ) Κι όχι τίποτ' άλλο όταν τις είπαμε οι υπόλοιποι γι' αυτά τα δύο δε μας πίστεψε!!! Σου λέει ξέρεις εσύ και δεν ξέρει ο οδηγός; Φήμες λένε πως ακόμα περιμένει το 915... Big Grin Big Grin
Όσο για το 070 ίσως θα 'ταν καλύτερο να συγχωνευτεί με το 046 και να έχει πλήρες ωράριο. Έτσι κι αλλιώς το 046 ό,τι κίνηση έχει είναι από/προς Πανόρμου μέχρι Γκύζη/Ευελπίδων. Ελάχιστοι είναι αυτοί που συνεχίζουν προς Εξάρχεια/κέντρο. Κι όπως είπε και κάποιος εδώ, οι δικηγόροι εξυπηρετούνται καλύτερα από τη διέλευση μέσω Μομφεράτου/Ραγκαβή παρά μέσω Αλεξάνδρας. Το κομμάτι των Ελληνορώσων θα μπορούσε να το αναλάβει κάποια άλλη τοπική γραμμή με διέλευση από Στ.Κατεχάκη. (418 ίσως;; το οποίο έχει στάνταρ solaris midi, άρα κι αυτό από Ελληνικό θα 'ναι!)
Μα κάπου πρέπει να πάνε τα μίδια του Ελληνικού. Οι 201 και οι 247 ή η 155 δεν είναι σοβαρές γραμμές για 75 λεωφορειάκια.

Πολύ σωστή πρόταση για συγχώνευση 046 και 070 με πλήρες ωράριο.
Σελίδες: 1 2