Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Εγώ για να βγάλω κάρτα, πήγα Πέμπτη 31/10, στις 21:40 στο εκδοτήριο στη Δουκίσσης και δεν υπήρχε κανείς.
Είχαμε μαζευτεί γύρω στα 5-6 άτομα και περιμέναμε, και έρχεται μια υπάλληλος του σταθμού-κάτι τέτοιο, και μας λέει απλούστατα "Μην περιμένετε άδικα.. Του έτυχε μια δουλειά πριν κάνα τέταρτο, και επειδή σχολάει στις 10 έφυγε και δεν θα ξαναέρθει".. Έτσι, απλά. καθημερινά!
.. Το σαββατοκύριακο που πέρασε, γιατί δεν είχαμε κλείσιμο σταθμών ούτε καν για λίγες ώρες; Δεν έγιναν δοκιμές;
(04-11-2013, 05:10 PM)i_lie_us Έγραψε: [ -> ]Εγώ για να βγάλω κάρτα, πήγα Πέμπτη 31/10, στις 21:40 στο εκδοτήριο στη Δουκίσσης και δεν υπήρχε κανείς.
Είχαμε μαζευτεί γύρω στα 5-6 άτομα και περιμέναμε, και έρχεται μια υπάλληλος του σταθμού-κάτι τέτοιο, και μας λέει απλούστατα "Μην περιμένετε άδικα.. Του έτυχε μια δουλειά πριν κάνα τέταρτο, και επειδή σχολάει στις 10 έφυγε και δεν θα ξαναέρθει".. Έτσι, απλά. καθημερινά!
.. Το σαββατοκύριακο που πέρασε, γιατί δεν είχαμε κλείσιμο σταθμών ούτε καν για λίγες ώρες; Δεν έγιναν δοκιμές;

Αν και δεν ξέρουμε τι ακριβώς είχε συμβεί, μια καταγγελία στα κεντρικά της ΣΤΑΣΥ του χρειάζεται.

Όσο για το άλλο που λες, δε γίνονται δοκιμές, αλλά τεχνικές εργασίες στον επίσταθμο. Οι δοκιμές δεν επηρεάζουν τη λειτουργία του δικτύου. Απόδειξη το ότι για αρκετό καιρό πριν παραδοθούν οι σταθμοί στα ΝΠ, οι συρμοί συνέχιζαν κανονικά μέχρι Ελληνικό, χωρίς επιβάτες βέβαια.

Λογικά θα χρειαστεί κάποια στιγμή να ξανακλείσει. Απλά ίσως φρόντισαν να κάνουν τις εργασίες σε ώρες μη λειτουργίας του Μετρό.
Κέφια πολλά στους σταθμούς του μετρό! Σήμερα το μεσημέρι, στον Στ. Αγ. Δημήτριο απ' τα μεγάφωνα έπαιζαν... κλαρινα. ΝΑΙ ΚΛΑΡΙΝΑ!!! Στο Σύνταγμα έπαιζε Τελευταιος των Μοϊκανών, και στον σταθμό Πανεπιστήμιο έπαιζε Kill Bill! (το Twisted Nerve) Tongue
(06-11-2013, 01:39 AM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Κέφια πολλά στους σταθμούς του μετρό! Σήμερα το μεσημέρι, στον Στ. Αγ. Δημήτριο απ' τα μεγάφωνα έπαιζαν... κλαρινα. ΝΑΙ ΚΛΑΡΙΝΑ!!! Στο Σύνταγμα έπαιζε Τελευταιος των Μοϊκανών, και στον σταθμό Πανεπιστήμιο έπαιζε Kill Bill! (το Twisted Nerve) Tongue

Αν μπει και Παντελίδης, τότε αυτό το Μετρό θα έχει ολοκληρωθεί σαν ύπαρξη! Tongue
Στήν ομόνοια έχω ακούσει το εμβατήριο που ακούγεται στούς γάμους.Και μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα.
Δεν ξέρω αν έχει γίνει καιρό, αλλά εγώ εχθές παρατήρησα σε ένα εκδοτήριο στο μοναστηράκι, σε δύο συρμούς ηλεκτρικού και σε έναν μετρό κολλημένο ένα χαρτί που έλεγε "επιστρατευμένος εργαζόμενος"...
(08-11-2013, 12:46 AM)i_lie_us Έγραψε: [ -> ]Δεν ξέρω αν έχει γίνει καιρό, αλλά εγώ εχθές παρατήρησα σε ένα εκδοτήριο στο μοναστηράκι, σε δύο συρμούς ηλεκτρικού και σε έναν μετρό κολλημένο ένα χαρτί που έλεγε "επιστρατευμένος εργαζόμενος"...

Χθες πρέπει να το έκαναν, λόγω της γενικής απεργίας. Γιατί δεν τους έδωσε κάλυψη η ΓΣΕΕ για να απεργήσουν.
(08-11-2013, 12:51 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Χθες πρέπει να το έκαναν, λόγω της γενικής απεργίας. Γιατί δεν τους έδωσε κάλυψη η ΓΣΕΕ για να απεργήσουν.

Το παρατήρησα κι εγώ στα εκδοτήρια του Αγ. Δημητρίου. Δίκιο έχουν οι άνθρωποι.
Διαγωνισμός για την εκμίσθωση χώρων στους σταθμούς των γραμμών 2 και 3 του Μετρό, για την εγκατάσταση ΑΤΜ: http://www.stasy.gr/fileadmin/uploads/Di...170_13.pdf

Λογικά, λήγει η προηγούμενη σύμβαση με την ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ, που έχει σήμερα ΑΤΜ στους σταθμούς, και προκήρυξαν διαγωνισμό για υπογραφή νέας με τον ίδιο ή με άλλο εκμισθωτή.

Αυτό όμως που έχει βαρύνουσα σημασία, είναι το ότι στις Τεχνικές Προδιαγραφές, δεν περιλαμβάνονται στη λίστα των σταθμών ΚΑΝΕΝΑΣ από τους 7 νέους (ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, ΑΛΙΜΟΣ, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, ΕΛΛΗΝΙΚΟ, ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ), στους οποίους δεν υπάρχουν ακόμη ΑΤΜ.

Με εξαίρεση τους σταθμούς της Ηλιούπολης (υποκατάστημα ΕΘΝΙΚΗΣ) και του Ελληνικού (σουπερμάρκετ ΑΒ), που υπάρχουν ΑΤΜ της ΕΤΕ (Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος), και του Αλίμου, που έχει Εμπορική δίπλα στο σταθμό, αμφιβάλλω αν στους υπόλοιπους υπάρχει τράπεζα κοντά.

Όπως και να 'χει, όμως, η αρνητική εικόνα όσο αφορά το χειρισμό των επεκτάσεων και των νέων σταθμών από τη ΣΤΑΣΥ συνεχίζεται, αφού έχουν προηγηθεί η μη λειτουργία εκδοτηρίων, τα προβλήματα στους ανελκυστήρες και οι απαράδεκτες συχνότητες.

Τελικά θέλει το κράτος (100% δημόσια επιχείρηση είναι η ΣΤΑΣΥ) επεκτάσεις του Μετρό ή όχι;
Έκλεισε για 30' ο σταθμός "ΕΛΛΗΝΙΚΟ" του Μετρό, κατ' εντολή της ΕΛΑΣ. Γνωρίζει κανείς γιατί;

EDIT: Σύμφωνα με το NEWPOST, η διακοπή λειτουργίας του σταθμού "ΕΛΛΗΝΙΚΟ" οφείλεται σε επίσκεψη του υπουργού Μ. Χρυσοχοΐδη!
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40