Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: ΚΤΕΛ Ν. Μαγνησίας
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5
Τέλος του έτους αποσύρεται το #65 (αν δεν έχει αντικατασταθεί ήδη) καθώς είναι μοντέλο του 97'.
Τα λεωφορεία, αστικά και υπεραστικά, αποσύρονται ως το τέλος του έτους που συμπληρώνουν τα 27 και όχι τα 23 έτη από την πρώτη ταξινόμηση διεθνώς. Δηλαδή φέτος στο τέλος της χρονιάς θα πρέπει να έχουν αποσυρθεί όσα ταξινομήθηκαν πρώτη φορά το 1993.
Για τα υπεραστικά που ανήκουν σε ΚΤΕΛ δεν είναι 23 έτη το όριο;
Εγώ ήξερα μόνο για τα νησιά ότι είναι τα 27 έτη.
(25-04-2020, 08:00 PM)dimi4 Έγραψε: [ -> ]Για τα υπεραστικά που ανήκουν σε ΚΤΕΛ δεν είναι 23 έτη το όριο;
Εγώ ήξερα μόνο για τα νησιά ότι είναι τα 27 έτη.
Αυτό ήταν προ κρίσης.Μετά την κρίση είναι παντού τα 27 έτη.
Κάποιες πρόσφατες αλλαγές:
Στο #24 ήρθε ένα Volvo Irizar ΒΟΥ-5710
Στο #44 ήρθε ένα Man R07- II ΒΟΥ- 4959

Και σύντομα θα ακολουθήσει και άλλη αντικατάσταση!
Αλλαγή και στο #23 με Mercedes-Benz Tourismo E15 RHD!
(26-08-2020, 05:14 PM)dimi4 Έγραψε: [ -> ]Αλλαγή και στο #23 με Mercedes-Benz Tourismo E15 RHD!
Από τον περασμένο Δεκέμβριο έχει αλλάξει το 23, όπως και το 44 από τον Μάρτιο...

Τι έχεις πάθει εσύ, δεν το περίμενα από σένα να είσαι τόσο πίσω σε ενημέρωση...

Χθες ταξινομήθηκε ένα Irizar στον Βόλο, δες αν μπορείς να μάθεις ποιο είναι...

Επίσης το Ε15 που το βρήκατε πάλι; Tourismo 15RHD λέγεται (ή αν προτιμά κάποιος τον εσωτερικό κωδικό της Mercedes-Benz C410.540)
Τι να κάνουμε ήμουν αρκετούς μήνες εκτός Βόλου και έχω μείνει λίγο πίσω.. Smile
Θα μάθω για το Irizar και θα σας πω.
Τα νέα Irizar είναι τα #4 και #48.
Επίσης όπως μου επισήμανε και ο φίλος garvanitis έχει έρθει από τον Μάρτιο και 2ο καινούργιο Tourliner μετα το #6, όπου αντικατέστησε το Man του #36!
(25-09-2020, 12:14 AM)dimi4 Έγραψε: [ -> ]Τα νέα Irizar είναι τα #4 και #48.
Επίσης όπως μου επισήμανε και ο φίλος garvanitis έχει έρθει από τον Μάρτιο και 2ο καινούργιο Tourliner μετα το #6, όπου αντικατέστησε το Man του #36!
Καλησπέρα σας,
είμαι νέο μέλος και αναζητώ κάποιες πληροφορίες αναφορικά με το ΚΤΕΛ Ν.Μαγνησίας! Επειδή δεν βρήκα κάτι άλλο σχετικό- εξειδικευμένο με το συγκεκριμένο ΚΤΕΛ παραθέτω την ερώτηση μου και ευελπιστώ να μην διαταράσσω ή καταπατώ κάποιον κανονισμό του φόρουμ. Ενδιαφέρομαι για αγορά κάποιου ποσοστού από λεωφορείο του προαναφερόμενου ΚΤΕΛ με την προϋπόθεση να αναλάβω και θέση οδηγού. Οποίος γνωρίζει κάτι θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να λάβω κάποιες έστω και γενικού πλαισίου απαντήσεις - κατευθύνσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Σελίδες: 1 2 3 4 5