Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Αστικό ΚΤΕΛ Πατρών
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
https://www.astikopatras.gr/grammes.
Από σήμερα ισχύουν τα ειδικά χειμερινά δρομολόγια στο αστικό κτελ. Η κατάσταση πλέον σε αρκετές γραμμές είναι βελτιωμένη αφού όλο το Καλοκαίρι υπήρχαν διαμαρτυρίες από τους επιβάτες που περίμεναν σε αρκετές στάσεις έως και μισή ώρα για να περάσει το λεωφορείο. Απ ότι φαίνεται έπιασαν τόπο οι διαμαρτυρίες και έτσι βελτιώθηκαν τα δρομολόγια σε πολλές γραμμές. Μόνο το 5 παραμένει με συχνότητα ανά 30 λεπτά όλη μέρα πλέον και όχι τη μισή ημέρα.
Δεν χρειαζεται παραπανω απο μισάωρο η γραμμή Νο5 παρά μόνο.το πρωί και το μεσημερι στην επιστροφή .Τα υπόλοιπα ήταν υπερβολή. Αν πρόσεξες οτι τα μισα πάνε έως Βραχνέικα και τα άλλα μισά Τσουκαλέικα εκτος απο τα βραδινά που φτανουν ολα Τσουκαλέικα
(14-09-2020, 02:19 PM)patrinos Έγραψε: [ -> ]Δεν χρειαζεται παραπανω απο μισάωρο η γραμμή Νο5 παρά μόνο.το πρωί και το μεσημερι στην επιστροφή .Τα υπόλοιπα ήταν υπερβολή. Αν πρόσεξες οτι τα μισα πάνε έως Βραχνέικα και τα άλλα μισά Τσουκαλέικα εκτος απο τα βραδινά που φτανουν ολα Τσουκαλέικα
Ναι το πρόσεξα αυτό. Εγώ εννοούσα γενικά για το 5. Το Καλοκαίρι ήταν μέχρι το μεσημέρι μισάωρο και μετά πέρναγε ανά 1 ώρα. Τώρα πλέον περνάει ανά μισή ώρα όλη μέρα με τη μόνη διαφορά ότι φέτος πιθανών λόγω του ότι υπάρχει προαστιακός την ημέρα πάνε τα μισά Τσουκαλείκα με εξαίρεση το βράδυ που δεν υπάρχει προαστιακός και πάνε όλα μέχρι Τσουκαλέικα.
Τα δρομολόγια του Προαστιακού σταματάνε 3 το μεσημέρι πολύ νωρίτερα από την ώρα που εχει τα μισάωρα εως Βραχνέικα
10 νταλικες του αστικού Πατρων θα ανέβουν Αθηνα για συγκοινωνία...
Με μίσθωση; Για λογαριασμό της ΟΣΥ;
Δεν ξερω λεπτομέρειες.Είτε μεσω άλλου ΚΤΕΛ είτε απευθειας σύμβαση...
Είναι σίγουρο ότι θα πάνε Αθήνα ή παίζεται?
Εχει ήδη δρομολογηθεί..Τώρα ξαδερφός μου που εργάζεται στο ηλεκτρονικό εισιτήριο μου είπε οτι περιμένουν 204 12μετρα από τα ΚΤΕΛ μέσω ΟΑΣΑ
Οκ. Και αυτές οι 10 που θα φύγουν θα αντικατασταθούν από άλλες ή όχι?