Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν - 2013
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
(01-07-2013, 09:48 PM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Είχαν δρομολογηθεί και στο 171? Τα θυμάμαι στο Ε22! Τα χρησιμοποιούσα πέρυσι μετά τη δουλειά. Αξέχαστες στιγμές! (να σκας απ' τη ζέστη ελλείψει κλιματισμού στο πάνω μέρος και να σου 'ρχεται η μασχαλίλα στη μύτη)

Βεβαίως! 171 και Ε22 ήταν οι "τυχερές" γραμμές που είδαν τα περίφημα διώροφα.
(01-07-2013, 03:32 PM)ecoj Έγραψε: [ -> ]Πολλές παρατηρήσεις σήμερα πρώτη καθημερινή θερινού.
Το Α13 τελικά πέρασε ολόκληρο στα Άνω Λιόσια με Citelis. Το 12 είναι ολόκληρο με Vanhool 7000 και δεν έχει κανένα Neoplan 6000. Τι τα κάνουν τα Neoplan 6000; Μόνο η 1 έχει. Η 6 πρέπει να έχει σχεδόν ολόκληρη αρθρωτά όπως και η 3 μάλλον έχει περισσότερα αρθρωτά από 12μετρα. Η 051 πέρασε γενικά στο Πειραιά και βγαίνει μόνο με Irisbus Diesel πλέον. Το 608 δεν έχει πρόβλημα με τα GN από ότι είδα. Νομίζω (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) ότι η Β15 πέρασε ολόκληρη στη Ράλλη. Η 235 έχει Ν1 μάλλον από Ελληνικό. Επίσης έχω την αίσθηση ότι η Α4 έχει περισσότερα Ν1 από τις Α3/Β3. Και η 731 για πρώτη φορά είναι ολόκληρη (από ότι είδα) με Neoplan Midi και Solaris δεν είδα κανένα. Α, και το μέτρο από τη μπροστινή πόρτα μέχρι τώρα δεν δουλεύει. Το έλεγε και στη προμετωπίδα ενός Irisbus GNG του 220 ''ΕΠΙΒΙΒΑΣΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΠΟΡΤΑ'' χωρίς να είναι στη λίστα το με τις γραμμές το 220. Α, αφαίρεσαν ξαφνικά λεωφορείο από το 821 για να γίνει υπηρεσιακό και η γραμμή έμεινε με ένα όχημα.
Εγω το λεωφορειο που εβλεπα συνεχεια σημερα στο κεντρο ήταν το Α2. Εχει αναγκη για τοσο ενισχυση;
(01-07-2013, 10:28 PM)georgio Έγραψε: [ -> ]Εγω το λεωφορειο που εβλεπα συνεχεια σημερα στο κεντρο ήταν το Α2. Εχει αναγκη για τοσο ενισχυση;

Αν ρωτάς εμένα λέω πως είναι εν μέρει καλό γιατί αποφεύγεται το στοίβαγμα παρακάτω άλλα από την άλλη θέλει ένα σωρό GN. Γενικά κάποιες γραμμές παρά το θερινό πρόβλημα δεν έχουν.
(01-07-2013, 10:28 PM)georgio Έγραψε: [ -> ]Εγω το λεωφορειο που εβλεπα συνεχεια σημερα στο κεντρο ήταν το Α2. Εχει αναγκη για τοσο ενισχυση;

Το Α2 είναι μια εκ των γραμμών που συνδέεουν την Παραλιακή επομένως το καλοκαίρι έχει αυξημένη ζήτηση και χρειάζεται ενίσχυση.
(01-07-2013, 09:28 PM)ecoj Έγραψε: [ -> ]Τα Solaris εύκολο (αρθρωτά και Midi) άλλα τα διώροφα δύσκολο φοβάμαι πολύ. Για να καταλάβεις ούτε εγώ έχω δει από αυτά του ΟΣΥ ποτέ μόνο από αυτά για τους τουρίστες.

Τα solaris δουλεύουν καλά εκεί κάτω ή μένουνε συνέχεια; για τα B9TL έχω δει κάπου στο fb δεν θυμάμαι σε πια ομάδα ότι ακόμα δεν τα κυκλοφορούν τι να πω κάνουν τέτοια νούμερα εκεί κάτω; δεν ξέρω τι να πω
(01-07-2013, 11:26 PM)GiannisB Έγραψε: [ -> ]Τα solaris δουλεύουν καλά εκεί κάτω ή μένουνε συνέχεια; για τα B9TL έχω δει κάπου στο fb δεν θυμάμαι σε πια ομάδα ότι ακόμα δεν τα κυκλοφορούν τι να πω κάνουν τέτοια νούμερα εκεί κάτω; δεν ξέρω τι να πω

Τα Solaris έχουν αποδειχτεί καλά σε γενικές γραμμές. Όμως είναι ακόμα 4,5 ετών οπότε τα επόμενα 2-3 χρόνια θα είναι καθοριστικά για την ποιότητα του οχήματος. Τα διώροφα έχουν αράξει στα Α/Σ.
Οι γραμμές που είχαν κυκλοφορήσει ήταν το Ε22 το 171 και το 319. Προσωπικά δεν τα έχω πετύχει αλλού.
(01-07-2013, 10:44 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]Το Α2 είναι μια εκ των γραμμών που συνδέεουν την Παραλιακή επομένως το καλοκαίρι έχει αυξημένη ζήτηση και χρειάζεται ενίσχυση.
Εννοω οτι οποιος θελει να παει παραλια περνει 171,Ε22. Αλιμο και Αγιο Κοσμα που σε αφηνει το Α2 δυσκολα κανεις μπανιο! Και η Αμφιθεας ποση πια κινηση εχει;
(01-07-2013, 11:50 PM)georgio Έγραψε: [ -> ]Εννοω οτι οποιος θελει να παει παραλια περνει 171,Ε22. Αλιμο και Αγιο Κοσμα που σε αφηνει το Α2 δυσκολα κανεις μπανιο! Και η Αμφιθεας ποση πια κινηση εχει;

Είναι και οι παραλίες της Γλυφάδας και της Βούλας. Μόνο του το Ε22 δεν αντέχει και σε λίγο καιρό μας αποχαιρετά στο κομμάτι του Αθήνα-Γλυφάδα.
(01-07-2013, 11:56 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]σε λίγο καιρό μας αποχαιρετά στο κομμάτι του Αθήνα-Γλυφάδα.
CryCryCryCryCryCryCry
(01-07-2013, 11:56 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]Είναι και οι παραλίες της Γλυφάδας και της Βούλας. Μόνο του το Ε22 δεν αντέχει και σε λίγο καιρό μας αποχαιρετά στο κομμάτι του Αθήνα-Γλυφάδα.
Απο τις παραλιες Γλυφαδας και Βουλας ομως θα περναει και παλι!