Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Απεργίες
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Ανοίγω αυτό το θρεντ για να έχουμε μαζεμένες τις απεργίες που αφορούν τα ΜΜΜ.

Αύριο δεν θα έχει Ηλεκτρικό 11πμ-3μμ. Το in.gr γράφει:

Τετράωρη στάση εργασίας από τις 11 το πρωί μέχρι τις 3 το μεσημέρι της Παρασκευής έχουν εξαγγείλει τα σωματεία των εργαζομένων στον ΗΣΑΠ, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις συνεχιζόμενες επιθέσεις κατά του προσωπικού από ομάδες νεαρών.

Νομίζω ότι πριν λίγες μέρες είχαμε το δεύτερο περιστατικό τραυματισμένου οδηγού, το πρώτο ήταν πέρσυ, δεν θυμάμαι όμως πότε ακριβώς.
Ναι, του επιτεθηκαν οταν προσπαθησε να αποτρεψει ομαδα νεαρων απο το να κανουν graffiti στο τρενο...
Επειδη η σταση εργασιας επηραζει πολλους να μαντεψω πως θα λειτουργει κανονικα το Χ13. (Εθελ speaking)
Είναι μια δίκαιη κινητοποίηση αυτή και ελπίζω να παρθούν αυστηρά μέτρα, γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει... Τα θρασύδειλα παιδάρια, παίρνουν ένα σπρέϋ στο χέρι και τρέμουν τα οστά του Πικάσσο με αυτά που ζωγραφίζουν!

Δεν πάει πολύς καιρός που ρίξανε ξύλα στις γραμμές στα Άνω Πατήσια και ακινητοποίησαν υπηρεσιακό συρμό. Και τέτοια περιστατικά μπορεί να συμβούν και σε λεωφορεία/τρόλλεϋ. Κυκλοφορεί πολύ τρέλα εκεί έξω και μπορεί να δούμε κανά βράδυ να ακινητοποιούν τίποτα λεωφορεία σέ καμιά περιοχή.
(06-02-2010, 01:46 AM)ELBO O405GN Έγραψε: [ -> ][ . . . ]
Κυκλοφορεί πολύ τρέλα εκεί έξω και μπορεί να δούμε κανά βράδυ να ακινητοποιούν τίποτα λεωφορεία σέ καμιά περιοχή.

Δυστυχως εχει γινει και αυτο. Πριν απο ενα χρονο περιπου τετοια εποχη, περιοδος που ωριμαζουν ολες οι νερατζιες στους δρομους, ομαδες νεαρων (δεν πρεπει να 'ταν πανω απο 15) μαζευαν τα νερατζια απο τους δρομους και τα πετουσαν στα λεωφορεια καθως αυτα εμπαιναν στο Α/Σ Ελληνικου. Το εχω δει με τα ματια μου και δεν το πιστευα! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ...
(06-02-2010, 08:18 PM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Δυστυχως εχει γινει και αυτο. Πριν απο ενα χρονο περιπου τετοια εποχη, περιοδος που ωριμαζουν ολες οι νερατζιες στους δρομους, ομαδες νεαρων (δεν πρεπει να 'ταν πανω απο 15) μαζευαν τα νερατζια απο τους δρομους και τα πετουσαν στα λεωφορεια καθως αυτα εμπαιναν στο Α/Σ Ελληνικου. Το εχω δει με τα ματια μου και δεν το πιστευα! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ...

Η απάντηση είναι μια: έλλειψη αγωγής και παιδείας=γενικευμένη αννομία! Μην απορούμε πια για οτιδήποτε. Κατά τα άλλα, απαγορεύεται να φωτογραφίζουμε τα λεωφορεία! Ω θεοί!
Σταση Εργασιας θα πραγματοποιησουν αυριο οι εργαζομενοι του ΗΛΠΑΠ απο τις 11:00-16:00.

Πηγη: http://www.oasa.gr/
Μάλλον θα έκαναν γενική συνέλευση.
ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010: ΕΘΕΛ (Λεωφορεία): Στάση εργασίας από έναρξη - 07:30 & από 22:00 - Λήξη βάρδιας. ΗΛΠΑΠ (Τρόλλεϋ): 24ωρη απεργία. ΗΣΑΠ: Στάση εργασίας από έναρξη - 10:00 & από 16:00 - Λήξη βάρδιας. ΜΕΤΡΟ: 24ωρη απεργία. ΤΡΑΜ: 24ωρη απεργία. ΠΡΟΑΣΤΙΑΚΟΣ: 24ωρη απεργία.
Πηγη: www.oasa.gr
(23-02-2010, 02:11 PM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: [ -> ]ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010: ΕΘΕΛ (Λεωφορεία): Στάση εργασίας από έναρξη - 07:30 & από 22:00 - Λήξη βάρδιας. ΗΛΠΑΠ (Τρόλλεϋ): 24ωρη απεργία. ΗΣΑΠ: Στάση εργασίας από έναρξη - 10:00 & από 16:00 - Λήξη βάρδιας. ΜΕΤΡΟ: 24ωρη απεργία. ΤΡΑΜ: 24ωρη απεργία. ΠΡΟΑΣΤΙΑΚΟΣ: 24ωρη απεργία.
Πηγη: www.oasa.gr
Dodgy
https://www.leoforeia.gr/forum2/showthre...n=lastpost
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11