Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρώτα / τελευταία δρομολόγια λεωφορείων-τρόλεϊ (τροποποιήσεις, σχολιασμός, προτάσεις)
#51
Ελπίζω να διάλεξα το κατάλληλο θέμα για να εκφράσω την ερώτηση μου, γιατί έψαξα αρκετά να βρω το πιο κατάλληλο topic. Το πρώτο δρομολόγιο του 755 τις καθημερινές και τα σαββατα είναι στις 05:00 η στις 05:20 και 05:25 αντίστοιχα; Στην εφαρμογή γράφει 05:00 πρώτο δρομολόγιο αλλα με αστεράκι που λέει τακτη αναχώρηση από Κ. Πατήσια.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει αν η ώρα αναχώρησης (05:00), αναφέρετε σε αναχώρηση του οχήματός από τα Κάτω Πατήσια - οπότε το πρώτο δρομολόγιο από Μεσονυχι θα είναι 5:20/25 - η αναφέρετε σε δρομολόγιο από Μεσονυχι.
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Απάντηση
#52
(19-05-2017, 09:23 PM)NEOPLAN N4007 Έγραψε: Ελπίζω να διάλεξα το κατάλληλο θέμα για να εκφράσω την ερώτηση μου, γιατί έψαξα αρκετά να βρω το πιο κατάλληλο topic. Το πρώτο δρομολόγιο του 755 τις καθημερινές και τα σαββατα είναι στις 05:00 η στις 05:20 και 05:25 αντίστοιχα; Στην εφαρμογή γράφει 05:00 πρώτο δρομολόγιο αλλα με αστεράκι που λέει τακτη αναχώρηση από Κ. Πατήσια.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει αν η ώρα αναχώρησης (05:00), αναφέρετε σε αναχώρηση του οχήματός από τα Κάτω Πατήσια - οπότε το πρώτο δρομολόγιο από Μεσονυχι θα είναι 5:20/25 - η αναφέρετε σε δρομολόγιο από Μεσονυχι.
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Η αλήθεια είναι πως κάποια πράγματα πρέπει να τα δεις από κοντά, γιατί και η τηλεματική έχει λάθη. Σύμφωνα με την τηλεματική το δρομολόγιο των 5:00 είναι από Κάτω Πατήσια προς Αχαρνές και από Μεσονύχι 5:20 / 5:25. Τώρα, αυτό που μου κάνει εντύπωση προσωπικά είναι για ποιο λόγο σε ακτινική τροφοδοτική γραμμή δεν φεύγει το πρώτο δρομολόγιο από την "περιφέρεια" προς το κέντρο, όπως συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις αντίστοιχες γραμμές, αλλά αντίθετα. Οπότε το δύσκολο της υπόθεσης που γράφω και πάνω πάνω είναι να ελεγχεί στις 5 το πρωί αν ξεκινάει και δρομολόγιο από Μεσονύχι που δεν το γράφει η τηλεματική.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#53
(19-05-2017, 09:39 PM)nikos1991 Έγραψε: Η αλήθεια είναι πως κάποια πράγματα πρέπει να τα δεις από κοντά, γιατί και η τηλεματική έχει λάθη. Σύμφωνα με την τηλεματική το δρομολόγιο των 5:00 είναι από Κάτω Πατήσια προς Αχαρνές και από Μεσονύχι 5:20 / 5:25. Τώρα, αυτό που μου κάνει εντύπωση προσωπικά είναι για ποιο λόγο σε ακτινική τροφοδοτική γραμμή δεν φεύγει το πρώτο δρομολόγιο από την "περιφέρεια" προς το κέντρο, όπως συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις αντίστοιχες γραμμές, αλλά αντίθετα. Οπότε το δύσκολο της υπόθεσης που γράφω και πάνω πάνω είναι να ελεγχεί στις 5 το πρωί αν ξεκινάει και δρομολόγιο από Μεσονύχι που δεν το γράφει η τηλεματική.
Εγώ αύριο θα ξυπνήσω στις 5 για να το ελέγξω από την εφαρμογή, αλλά αν δεν το έχει δεν υπάρχει καμία περίπτωση να βγω έξω στις 5 και να περιμένω αν περάσει κανένα 755.
Ο λόγος που δεν εμπιστευομαι την τακτη αναχώρηση είναι γιατί πάλι στα τελευταία δρομολογια του 755 η εφαρμογή γράφει 23:25 τακτη αναχώρηση από Κατω Πατήσια και τελευταίο από Μεσονυχι 23:05, 22:55, 22:45 τις καθημερινες, το σαββατο και την Κυριακη αντίστοιχα, ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει 23:25 αναχώρηση από Κάτω Πατήσια. Υπάρχει όμως αναχώρηση 23:25 απο Μεσονυχι και στην συνέχεια το ίδιο όχημα έχει τελευταία αναχώρηση τακτη στις 24:00 απο Κάτω Πατήσια. Οπότε όπως περιέγραψα παραπάνω, οι πληροφοριες που δεινει η τηλεματικη δεν είναι όλες αξιοπιστες..
Απάντηση
#54
(19-05-2017, 09:23 PM)NEOPLAN N4007 Έγραψε: Ελπίζω να διάλεξα το κατάλληλο θέμα για να εκφράσω την ερώτηση μου, γιατί έψαξα αρκετά να βρω το πιο κατάλληλο topic. Το πρώτο δρομολόγιο του 755 τις καθημερινές και τα σαββατα είναι στις 05:00 η στις 05:20 και 05:25 αντίστοιχα; Στην εφαρμογή γράφει 05:00 πρώτο δρομολόγιο αλλα με αστεράκι που λέει τακτη αναχώρηση από Κ. Πατήσια.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει αν η ώρα αναχώρησης (05:00), αναφέρετε σε αναχώρηση του οχήματός από τα Κάτω Πατήσια - οπότε το πρώτο δρομολόγιο από Μεσονυχι θα είναι 5:20/25 - η αναφέρετε σε δρομολόγιο από Μεσονυχι.
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σας μπέρδεψε, νομίζω πως η εφαρμογή της Τηλεματικής είναι ξεκάθαρη.
Το δρομολόγιο των 0500 από Μεσονύχι, αναχωρεί με Τακτή Αναχώρηση από τα Κ.Πατησια, που ποτέ ο ΟΑΣΑ δεν ανέφερε πότε είναι, ούτε από το site του σε παλαιότερες φορές που είχε εμφανίσει τακτες αναχωρήσεις κυκλικων γραμμών.
Ομοίως και το τελευταίο δρομολόγιο (2325 από Μεσονυχι - 2400 Κ.Πατησια)
Η είδηση που πρέπει να γραφτεί εδώ είναι πως καταργήθηκε το 5άρι από το Π.Τερμα (12η Κ.Μυλου), ενώ διατηρήθηκαν οι βαρδιες που κάνουν δρομολόγια στον Κορμό Μενιδιου.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#55
Ξέρει κανείς αν συνεχίζει να πηγαίνει το πρώτο δρομολόγιο του 024 στο κέντρο τώρα που κόπηκε στα Κάτω Πατήσια; Στο site του ΟΑΣΑ το έχει κανονικά, αλλά η λογική λέει ότι πρέπει να καταργήθηκε, αφού ο ΉΣΑΠ ξεκινά στις 5.
Απάντηση
#56
(22-05-2017, 05:58 PM)pvuccino Έγραψε: Ξέρει κανείς αν συνεχίζει να πηγαίνει το πρώτο δρομολόγιο του 024 στο κέντρο τώρα που κόπηκε στα Κάτω Πατήσια; Στο site του ΟΑΣΑ το έχει κανονικά, αλλά η λογική λέει ότι πρέπει να καταργήθηκε, αφού ο ΉΣΑΠ ξεκινά στις 5.
Το 5αρι της Σίνα καταργήθηκε..
Και από 0010 από την Λάρισα που έφευγε, έγινε 2355 Πατήσια..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#57
A ok! Ευχαριστώ πολύ!☺
Απάντηση
#58
Στα ενδιαφέροντα του Θερινού 1, το πρώτο δρομολόγιο του 109 τις Καθημερινές θα εκτελείται στο εξής μέχρι Σταθμό Αγίου Δημητρίου. Οι επιβάτες που θέλουν να συνεχίζουν προς Κέντρο Αθήνας θα μπορούν να μετεπιβιβάζονται στο πρώτο του 164 από Τερψιθέα που θα έχει τακτή αναχώρηση στις 05:20 από τη στάση "Καραμολέγκου".
Απάντηση
#59
Καλησπέρα, επειδή είναι απαραίτητο για εμένα, γνωρίζετε αν η γραμμή 164 έχει δρομολόγιο στις 5 το πρωί από την Πλατεία Ανεξαρτησίας έως την Ακαδημία, εκτός από αυτό που ξεκινάει από Τερψιθεα?
- Μην καταστρέφετε κι άλλο το 164 !  Chair  - 
Απάντηση
#60
(18-10-2018, 02:38 PM)Larioupol Έγραψε: Καλησπέρα, επειδή είναι απαραίτητο για εμένα, γνωρίζετε αν η γραμμή 164 έχει δρομολόγιο στις 5 το πρωί από την Πλατεία Ανεξαρτησίας έως την Ακαδημία,  εκτός από αυτό που ξεκινάει από Τερψιθεα?

Σύμφωνα με την τηλεματική στις 5:00 ακριβώς ξεκινάνε 2 λεωφορεία του 164, το ένα από Πλ. Ανεξαρτησίας προς Ακαδημία και το άλλο από Τερψιθέα προς Ακαδημία. Αυτά τα δρομολόγια επανδρώνονται σχεδόν πάντα και η πιθανότητα να μην εκτελεστούν είναι πολύ μικρή. Ισχύουν μόνο Δευτέρα έως Παρασκευή.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Γνώμες για τις γραμμές λεωφορείων στη Νέα Σμύρνη και προτάσεις για καταργήσεις, τροποποιήσεις ή δημιουργίας γραμμών gregory 1 4.474 07-07-2016, 01:49 AM
Τελευταία Δημοσίευση: N1Ellinikou

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)