Αξιολόγηση Θέματος:
  • 17 Ψήφοι - 3.41 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πως θα πάω... [Οδηγίες για διαδρομές στην Αθήνα]
#21
Γ9 ξεκινάει από Χαλκοκονδύλη.
Απάντηση
#22
Οκ ευχαριστώ πολύ Smile
Απάντηση
#23
Το Γ9 περνάει από το σημείο (μάλλον τον Σκλαβενίτη εννοείς) αλλά μόνο με κατεύθυνση προς Αθήνα! Αν πάρεις το λεωφορείο από κέντρο θα σε αφήσει λίγο πιο κάτω, στη στάση Συντριβάνι, απ' όπου περνάνε κι άλλες γραμμές από Αθήνα. (3,6,Β8 και Β9)
Απάντηση
#24
Όχι. Τα 3 και Β8 δεν περνάνε από το ''συντριβάνι''.
Β9, Γ9, 6 και το 421 που είναι όμως λίγο άκυρο.
Απάντηση
#25
Περνάνε, αλλά επειδή έρχονται από Πατησίων και όχι από Αχαρνών, κάνουν στάση στο τέρμα της Χαλκίδος και όχι επί της Αγ.Αναργύρων όπως τα υπόλοιπα. Αν έρχεσαι όμως από Αθήνα δε σε απασχολεί αυτό, αφού στην ουσία σε αποβιβάζουν στην ίδια διασταύρωση!
Απάντηση
#26
Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να ρωτησω,αν αποβιβαστω στη σταση Κοκκινακη στη Χαλκηδονα απο το Γ9 και παρω το 703 απο την ιδια σταση που απεχει μια σταση απο το τερμα,θα πρεπει να κατεβω στην επομενη και να περιμενω το επομενο λεωφορειο ή μπορω να μεινω στο ιδιο και να με παει μεχρι το Τ.Ε.Ι Πειραια;
Απάντηση
#27
Αν σχολάει το λεωφορείο μετά μπορεί να πρέπει μετά να περιμένεις άλλο αλλιώς μετά το τέρμα (δεν ξέρω αν κάθεται) θα συνεχίσει για Πειραιά.
Απάντηση
#28
(13-10-2013, 06:13 PM)gns13 Έγραψε: Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να ρωτησω,αν αποβιβαστω στη σταση Κοκκινακη στη Χαλκηδονα απο το Γ9 και παρω το 703 απο την ιδια σταση που απεχει μια σταση απο το τερμα,θα πρεπει να κατεβω στην επομενη και να περιμενω το επομενο λεωφορειο ή μπορω να μεινω στο ιδιο και να με παει μεχρι το Τ.Ε.Ι Πειραια;

Μόλις φτάσει στο τέρμα θα πει ο οδηγός αν πρέπει να κατέβεις ή όχι. Αν φεύγει άλλο όχημα πριν από αυτό που θα μπεις, μπαίνεις σε αυτό και φεύγεις.
Απάντηση
#29
5 χρόνια μετά λοιπόν και πολύ εύκολες οδηγίες μπορεί κανείς να λάβει από το moovit (ιστοσελίδα και εφαρμογή)
Απάντηση
#30
Συμπαθητικό είναι το moovit!

Βέβαια προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ επειδή μόνος μου ξέρω καλύτερα! Tongue Και γενικά δεν μπορώ τις οδηγίες.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)