Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
(01-10-2012, 12:42 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]Παιδιά σήμερα είδα στο 398 να γράφει η προμετωπίδα 11Β ν.σ.σ.-πυλαια ξενωναs θεαγενειο.ξερει κανεισ τίποτα για την γραμμή αυτή?

Συνήθως ειδοποιούν στο site του ΟΑΣΘ για νέες γραμμές ή για τέτοιου είδους γραμμές όπως είχανε κάνει με την γραμμή 54Α στο site όμως δεν έβαλαν ειδοποίηση ότι δημιουργείται η γραμμή 11Β.

Κατά τι ώρα την είδες την γραμμή;
Στις 12:30 ειδα το 398 να κανει αυτην την διαδρομη με κατευθυνση προς πυλαια και στις 13:15 ειδα στην πλατεια αριστοτελους ενα ακομα οχημα που εκτελουσε την γραμμη 11β...ειχε κοσμο παντως μεσα τα οχηματα
Σήμερα στις 10:40 είδα ένα citaro (το 789) στην γραμμή 7.Μήπως ξέρει κανείς γιατί μπήκε εκεί;;
(07-10-2012, 02:09 PM)alextoto Έγραψε: [ -> ]Σήμερα στις 10:40 είδα ένα citaro (το 789) στην γραμμή 7.Μήπως ξέρει κανείς γιατί μπήκε εκεί;;
Αρχισαν να τα δινουν σε ολες τις γραμμες του φοινικα...εγω το σαββατο ειδα το 781 στο 7...και στο 10 δινουν...μονο στο 5 και στο 72 δεν δινουν τοσο συχνα...τα 900αρια citaro δινονται ομως αποκλειστικα στο 2,3,8...
παιδια γιατι στα 500αρια scania οι προμετωπιδες εμφανιζουν ενα μηνυμα κυλιομενο που λεει ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 2012??ακομα στην πισω ταμπελα που ανγραφεται ο αριθμος της γραμμης εμφανιζεται το μηνυμα 2012...για παραδειγμα ηταν το 565 και η πισω προμετωπιδα εγραφε 9 και μετα απο τρια δευτερολεπτα εγραφε 2012 και αλλαζε παλι και εγραφε 9...και ξανα το ιδιο...αυτο το παρατηρησα και στο 629 τουυ φοινικα αλλα μονο στην μπροστινη προμετωπιδα
(26-10-2012, 04:41 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]παιδια γιατι στα 500αρια scania οι προμετωπιδες εμφανιζουν ενα μηνυμα κυλιομενο που λεει ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 2012??ακομα στην πισω ταμπελα που ανγραφεται ο αριθμος της γραμμης εμφανιζεται το μηνυμα 2012...για παραδειγμα ηταν το 565 και η πισω προμετωπιδα εγραφε 9 και μετα απο τρια δευτερολεπτα εγραφε 2012 και αλλαζε παλι και εγραφε 9...και ξανα το ιδιο...αυτο το παρατηρησα και στο 629 τουυ φοινικα αλλα μονο στην μπροστινη προμετωπιδα
λογικα φιλε μου θα αναφερεται στα 100 χρονια απελευθερωσης της πολης που γιορταζουμε σημεραSmile
Το Θεσσαλονίκη 2012 εμφανίζεται και στην τηλεματική σε κάποια οχήματα μόνο. Αυτό με την προμετωπίδα το παρατήρησα στο 582 σήμερα γραμμής 51
Ο ΟΑΣΘ πήρε καινούργιο όχημα και δεν το μάθαμε γιατί βλέπω το 9998 στο 64 από την τηλεματική
Ναι, πηρε ενα S431DT-L. Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το δρομολογησαν στο 64, για αλλη δουλεια το πηρανε...
Τι τύπος λεωφορείου είναι αυτό; Μάλλον για ανηφόρες τα δοκίμασαν για αυτό δεν βρίσκω άλλο λόγο για να το δρομολογήσουν στο 64

Αλλά διαγωνισμός δεν έγινε δεν ξέρω τι να πω